Azərbaycan xalqı ulu Öndər Heydər Əliyevin anım gününü dərin hörmət və hüznlə qeyd edir
Bu gün Azərbaycan öz Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anım gününü dərin hörmət və hüznlə qeyd edir. Paytaxt Bakı şəhəri və ölkənin bölgələrində keçirilən mərasimlərdə Heydər Əliyevin ölkənin inkişafındakı misilsiz xidmətləri, dövlətçiliyin möhkəmləndirilməsi və milli birliyin təmin olunmasındakı rolu hörmətlə yad edilir.
ELAZ.İNFO xəbər verir ki,Dekabırın 12-də baş tutan tədbirlərdə dövlət və ictimai xadimlər, həmçinin geniş ictimaiyyət Ümummilli Liderin həyat və fəaliyyətini xatırlayır, onun Azərbaycan xalqına göstərdiyi əvəzsiz xidmətləri yüksək qiymətləndirirlər.
Paytaxt Bakı ilə yanaşı, regionlarda da anım mərasimləri keçirilir, ictimai yerlərdə xatirə tədbirləri, sərgilər və konfranslar təşkil olunur. Bu tədbirlərdə Heydər Əliyevin uzaqgörən siyasəti, milli birliyin qorunmasındakı rolu və Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafındakı xidmətləri xüsusi vurğulanır.
Mərasimlər həmçinin gənc nəsillərə liderin ideallarını və dəyərlərini çatdırmaq, onların vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması məqsədi daşıyır. Bölgələrdə keçirilən tədbirlər də xalqın geniş qatılmasını təmin edir, bu günün əhəmiyyətini daha da artırır.
Tədbirlər zamanı həmçinin Heydər Əliyevin Azərbaycanın müasir inkişafındakı əvəzsiz töhfələri və rəhbərliyi oxuculara xatırladılır. Bu günün əhəmiyyəti həm tarixi yaddaşın qorunması, həm də gələcək nəsillərin dövlətçilik və vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması baxımından böyükdür.